रङ्गशाला बिबादमा आएपछि प्रेम आलेको आक्रोश गल्ती गल्ती हुन्छ त्यसैले छानबिन गरेर वार कि पार गर्छु दलाली जो होस् त्यसै छोड्ने छैन : प्रेम आले

  • 2.1K
    Shares

‘भरतपुर महानगरपालिका’ की मेयर रेणु दाहाल ले गौतम बुद्ध’ अन्तर्राष्ट्रि’य क्रिकेट रंग’शालाको स्वामित्व अब भरत पुर महानगरपालि’ काले लि ने प्रतिवद्धता व्यक्त गरेकी छ न् । ***** यो स मा चार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

मेयर दाहाल’ले धुर्मुस-सुन्तली फाउण्डेशनले दिएको आर्थिक र प्राविधिक प्रतिवेदनको सर कारी पक्षबाट मूल्यांकन गरिसकेपछि रंगशाला को स्वामित्व भरतपुर महानगरपालिकाले लिने बताएकी छन् । ***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

दाहाल’का अनुसार धुर्मुस-सुन्तली फाउण्डेशन ले आफू लाई १७ करोड ऋण लागिसकेको र रा ष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रियस्त’ रबाट पनि सोचे’अनु रुप सहयोग प्राप्त न’भएपछि महानगरलाई स्वा मित्व लिन आग्र’ह गरेको थियो

। ***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****
मेयर दाहाल’ले भने सरकार जिम्मेवारी’बाट पन्छिन नमि ल्ने’ भन्दै रंगशाला बनाउँदा लागेको ऋण र बहुव’र्षीय योजनाअ’नुसार काम अघि बढाउन संघी’य सरकारलाई आग्र’ह गर्ने बताइन् ।

मेयर दाहाल’ले भनेकी छन्, ‘हामीले प्रक्रिया अघि बढा इसके’का छौं । हुन त हाम्रो सम्झौ ता’अनुसार महान गरपालिका’ले जग्गा उपलब्ध गराउने, त्यो खालको वातावर’ण निर्मा¥ण गरि दिने र श्रोत जुटाएर निर्माण सम्पन्न’ गर्ने दायित्व धुर्मस-सुन्तली फाउण्डेशनको हो । ***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

महानगर’ले जग्गा उपलब्ध गराउने र वातावरण निर्माण गरिदिने भन्ने हो, त्यसका बाबजुद महा नगरले श्रोत’ जुटाउ न आर्थि’क सहयोग पनि जु टायौं । राम्रो सहयोग जुटे’ को हो । आन्तरि’क आयबाट पनि बजेट’ विनियोज’न गरेर

हस्तान्तर’ ण गरेको हो । लग’भग १० करोड’ बजेट महान गर’को आन्तरि’क बजेटबाट उप लब्ध’ गराएको हो ।’रंग शाला निर्माणका लागि महानगरले विभिन्न माध्यम ‘बाट स्रोत’ उपलब्ध गराएको पनि मेयर दाहाल’को भनाइ छ । यस’अघि नै’

फाउन्डे’शनलाई महानगरले आर्थि’क सहयोग जुटाउने का म गरेको मेयर दाहाल’ले बताइन् । तैपनि फाउन्डे’शनले ऋण’ बढी भएर थप श्रोत जुटाउ’न नसक्ने’ भने’ पछि। यसको स्वामित्व लिन महानगर तयार भएको मेयर दाहा लले ब ताइन् । केन्द्र’ र प्रदेश सरकारसँग पनि यस बारे समन्व’य गरेर काम अगाडि’ बढाउने उनले बता एकी छन् ।

‘महायज्ञ धन’धान्याञ्चल आयोजना गरेर पनि सहयोग गरेका हौं। १८/२० करोडको बजेट फाउण्डेशनलाई उ’पल ब्ध गराइएको हो । १७ करोड ऋण’ लागिसके’पछि उहाँह रूले गर्नस क्ने स्थिति भएन । ऋण’ लगाएर गर्ने’ कुरा पनि भएन ।

उहाँहरूले श्रोत जुटाउन सकेनौँ, त्यसकार’ण महानगर पालिकाले स्वामित्व’ ग्रहण गरिदिनु’ पर्छ भनेर आग्रह गरे पछि हामीलाई पत्र पनि दिनुभयो र उहाँहरूले फाउण्डे शनको तर्फबाट आर्थिक र प्राविधि’क प्रतिवेदन पेस गरे पछि यो बहु’ वर्षीय योजना’अनुसार अघि बढाउन र ऋण’ तिर्न पनि संघी’य सरकारलाई आग्रह गर्छौं

भर्खरै

सम्बन्धित समाचार

error: