लाखौ भ्रष्टाचार गरेको आरोपमा एमाले अध्यक्षलाई गाऊले मिलेर कालोमोसो दलिदिएका छन।

  • 13.5K
    Shares

बझाङ जिल्लाको वित्थडचिर गाउँपालिका वडा ०८ का अध्यक्ष जय बहादुर मल्ल लाई लाखौं भष्टाचार र लाखौं अनियमितता गरेको भन्दै जनकारवाही स्वरूप बिप्लब निकट अखिल क्रान्तिकारी जिल्ला समिति ले कालोमोसो दलेको छ!

 

यो पनि पढ्नुहोस ।

 

भारतले धेरै नै सिमा नाग्यो फेरी दार्चुला माहाकालीमा तटबन्ध बनाउदै भारत तर नेपालको सरकार भने सधै मैन छ।

 

सरकारले अधिग्रहण गरेको जग्गा जफत भएको अर्थ लगाई फिर्ता गरेको आरोपमा अख्तियारले भूमिसुधार विभागका महानिर्देशक मुकुन्दप्रसाद आचार्यमाथि ७५ लाख, प्रमुख मालपोत अधिकृत कलाधर देउजामाथि २ करोड २६ लाख, मालपोत अधिकृत सुरेन्द्र कपालीमाथि २ करोड २६ लाख, शाखा अधिकृत धर्म गौतममाथि ७८ लाख २४ हजार, नासु जगत पुडासैनीमाथि २ करोड २६ लाख, खरिदार युक्त श्रेष्ठमाथि २ करोड २९ लाख बिगो मागदाबी गरेको छ ।

 

भूमिसुधार विभागका महानिर्देशक रुद्रकुमार श्रेष्ठ, निर्देशक पुष्पराज उपाध्याय, अधिकृत इन्द्र ढुंगाना, प्रमुख मालपोत अधिकृत टीकाराम घिमिरे, नासु टीकाबहादुर बीसी, खरिदार जीवनाथ पोखरेल र समरजंग कम्पनीका नासु अर्जुन भण्डारीविरुद्ध करिब साढे १३ करोड रुपैयाँका दरले बिगो मागदाबी छ । नापी अधिकृत मोहम्मद साबिर हुसेन, नासु श्रीहरि पुडासैनी, खरिदार श्यामकुमार क्षत्रीमाथि ४२ लाख रुपैयाँ बिगो मागदाबी छ ।

 

मालपोत अधिकृतहरू हरिकृष्ण तिमिल्सिना, परशुराम पोखरेल, कृष्णप्रसाद पौडेल, नासुहरू प्रकाशनारायण भट्ट र टंकनाथ पौडेलमाथि ३२ लाख १९ हजार रुपैयाँ बिगो मागदाबी छ । मालपोत अधिकृत प्रेमबहादुर खापुङ, नासु अर्जुन खतिवडा, अंगुर सिग्देल, केदारप्रसाद श्रेष्ठ, नापी अधिकृत जनकबहादुर भण्डारी, भूमिसुधार अधिकारी शंकर सुवेदीविरुद्ध ९ करोड ६५ लाख रुपैयाँका दरले तथा नापी अधिकृत कमल घिमिरे, सर्वेक्षक देवबहादुर लामिछाने र अमिन भरत अर्यालविरुद्ध ३२ करोड १९ लाख बिगो मागदाबी छ ।

 

अनियमितताका सूत्रधार मानिएका उपसचिव हुपेन्द्रमणि केसीमाथि ३० करोड ३९ लाख रुपैयाँ बिगो मागदाबी छ । भूमिसुधार मन्त्रालयका सहसचिव जितबहादुर थापा, सिनियर डिभिजनल इन्जिनियर बालकृष्ण श्रेष्ठ, सरोजराज राजकर्णिकार, सहरी विकास तथा भवन निर्माण विभागका महानिर्देशक अशोकनाथ उप्रेती, इन्जिनियर राजेन्द्रमान श्रेष्ठमाथि ९ करोड ६५ लाख रुपैयाँका दरले बिगो मागदाबी छ ।

 

अख्तियारले गुठी संस्थानका मुख्य अधिकृत हरिबोल आचार्य, वरिष्ठ सहायक रामेश्वर विडारी, गुठी प्रशासक सेमन्तराज चापागाईं, सहप्रशासक हेमराज सुवेदी, सहसचिव तेजराज पाण्डे, सहायक प्रशासक तुलसी पोखरेल, उपप्रशासक हरिप्रसाद जोशी, गुठी प्रशासक बलिरामप्रसाद तेली, दिलीपकुमार भट्टमाथि ७ करोड ८ लाख रुपैयाँका दरले बिगो मागदाबी गरेको छ । त्यही दरले बिगो कायम गरी गुठी संस्थानका सहायक नवराज पौडेल, शैलेन्द्र पौडेल, जयप्रसाद रेग्मी, डिल्लीबजार मालपोतका नासु फणीन्द्र दाहाल, मणि राना, अधिकृत बद्रिबहादुर कार्की, उपसचिव लक्ष्मीनारायण उप्रेती, प्रमुख मालपोत अधिकृत दिनेशप्रसाद शर्मालाई प्रतिवादी बनाइएको छ ।

 

अख्तियारले सुवर्णशमशेरका छोरा तथा बुहारीहरू अनि जग्गाधनी भएका उनका सन्तानलाई पनि भ्रष्टाचार मुद्दा लगाएको छ । निधन भइसकेका व्यक्तिहरूलाई भने बिगो मागदाबी गरी जरिवानामा छुट दिएको छ । रुक्मशमशेर जबरामाथि ८ करोड २७ लाख रुपैयाँ बिगो मागदाबी छ । हाटकशमशेर राणामाथि एक करोड ३५ लाख बिगो मागदाबी छ । हेमाद्रशमशेर राणामाथि ४२ लाख रुपैयाँ बिगो मागदाबी छ । निधन भइसकेका हेमनमाथि एक करोड ३५ लाख, सुनितीमाथि ८ करोड ६९ लाख, शैलजामाथि ९ करोड ६३ लाख रुपैयाँ बिगो मागदाबी छ । मोही बनेका व्यक्तिहरू, डीएल डेभलपर्स प्रालिका कैलाशचन्द्र गोयलमाथि ५ करोड ४४ लाख बिगो मागदाबी गरेको छ ।

 

भूमाफिया भनेर किटान गरिएका शोभाकान्त ढकालमाथि ३९ करोड २७ लाख बिगो मागदाबी छ । रामकुमार सुवेदीका साथै उनका परिवारका सदस्यहरू माधवी सुवेदी, उमाकुमारी ढकाल्नी र लक्ष्मी ढकालमाथि पनि अख्तियारले मुद्दा दायर गरेको छ । अख्तियारले भाटभटेनी डिपार्टमेन्ट स्टोरका सञ्चालक मीनबहादुर गुरुङसँग ५० करोड ४७ लाख रुपैयाँको बिगो मागदाबी गरेको छ । भूमाफिया भनेर किटान गरिएका शोभाकान्त ढकालमाथि ३९ करोड २७ लाख बिगो मागदाबी छ भने उनकी पत्नी उमा ढकाल्नीमाथि ९१ लाख छोरी लक्ष्मीमाथि ३ करोड २८ लाख रुपैयाँ बिगो कायम गरिएको छ । रामकुमार सुवेदीमाथि ५२ करोड ५१ लाख र पत्नी माधवीमाथि ९१ लाख बिगो मागदाबी छ ।

 

बकस लिएको जनाई जग्गा घूस लिएको आरोपमा अख्तियारले १५ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर गरेको छ । इन्द्रबहादुर थापा, शान्ति मल्ल, मिठुदेवी चापागार्इं, सरस्वती श्रेष्ठ, निर्मला श्रेष्ठ, मोहन भट्टराई, वैकुण्ठ शर्मा, खिमादेवी आङबुहाङ, शशिकला सुब्बा, विद्या पौडेल गौतम, सोदाकुमारी चापागाईं, भुवन चापागाईं, उर्मिला शाहविरुद्ध पनि मुद्दा दायर भएको छ । भूमाफिया भनिएका रामकल्याण अधिकारी र रामनाथ घिमिरेविरुद्ध पनि अख्तियारले मुद्दा चलाएको छ । यो सूचीमा भाटभटेनीका गुरुङसहित शोभाकान्त ढकाल र रामकुमार सुवेदी दोहोरिएका छन् । अख्तियारले जफत प्रयोजनका लागि भन्दै ६५ जना जग्गाधनीलाई पनि मुद्दामा प्रतिवादी बनाएको छ ।

भर्खरै

सम्बन्धित समाचार

error: