हात खुट्टा बाँ’ धिए’को अ’वस्थामा भेटियो हजार वर्ष अघिको आमा ! आमाको माया हुनेले फोटो छोएर रिप्😭लेख्नुहोस ।

  • 26
    Shares

पेरुमा एउटा दु’र्लभ म’म्मी फे’ला परे’को छ। सामान्यतः परापूर्वकालमा इजिप्ट क्षेत्रका मानिसहरु’ले मृ’त व्यक्ति’लाई म’म्मी बना’उँथे। ब्यान्डेज’ले शरीर पुरै बेरेर उनीहरुलाई क’फिनमा गा’ड्ने गर्थे।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

 

पु’रातत्व’विदहरु’ले आजभोली त्यस्ता मम्मी उ’त्ख’नन् गरिरहन्छन्। जुन सामान्य रुपमा ला’शज’स्तै हुन्छन्। तर पेरुपमा भने हा’त र खु’ट्टा डोरी’ले बाँ’ धिए’को मम्मी भे’टि’एको छ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

 

पेरुका पु’रात’त्वविद’का अनुसार हात र खुट्टा बाँ’ धिएको मम्मी ८ सयदेखि १२ सयवर्ष पहिलेको हो। यो राजधानी लिमामा भेटिएको छ।नेसनल युनिभर्सिटी अफ सान मार्कोसका अनुसार काजामारक्विल्लामा म’म्मी फे’ला परे’को हो। विज्ञका अनुसार यो मम्मी २५ देखि ३० वर्षका युवाको हो।अ’ प’राध’मा दो’ षी क’रा’र भएका ती युवालाई त्यसबेला हा’त खु’ट्टा बाँ’धे’र जि’वित्तै गाडिए’को हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ। **** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

भर्खरै

सम्बन्धित समाचार

error: