Tiktok ले नेपालमा निम्ताएको बिकृतिमा प्रहरिको निगरानी ।।

  • 127
    Shares

नेपालमा भिडियो सेयरिङ प्लेटफर्म टिकटक सामाजिक सञ्जाल का प्रयोगकर्ता बढेसँगै यसको दुरूपयोग पनि चौतर्फी बढेको छ । रमाइलो गर्ने र भाइरल हुने बहानामा केही व्यक्तिले जथाभाबी भिडियो बनाएर ‘अपलोड’ गर्दा व्यक्तिगत र संगठनात्मक गोपनीयता उदांगो भइरहेको प्रहरीको ठहर छ।

‌ टिकटकले केहि ब्यक्तिलाई फाइदा पनि गरि रहेको छ भने केही ब्यक्तिको दुरुपयोगले हाम्रो समाजमा नकारात्मक असर पनि गरिरहेको छ जहाँ लाईक कमेन्ट र followers कमाउने बहानामा समाजले स्वीकार्य गर्न नसक्ने नंगन भिडियो अपलोड गर्ने देखि अरुको गोपनियता भिडियो बनाएर हालिदिने जस्तो धेरै नकारात्मक असर गरिरहेको छ ।।

‌त्यस्तै सरकारि कार्यालयमा पुलिस बर्दिमै टिकटक बनाऊने देखि गोपनियता फाइल पैसा सार्बजनिक गर्दै टिकटक बनाऊने होडबाजि चलेपछि यसको निगरानी चलिरहेको र त्यस्तो ब्यक्तिका आईडि बन्द गर्दिने कार्य गरिरहेको बताएका छन।

‌ब्युरोका एसपी पशुपति रायका अनुसार साइबर अपराधमा झन समस्या थप्ने काम टिकटकले पनि गरिरहेको छ। सरकारले सामाजिक सञ्जाल र युट्युब च्यानललाई व्यस्थित गर्न सकिने आवश्यक कानुन निर्माण नगरेका कारण प्रहरीको टाउको दुखेको छ। एसपी रायले टिकटकबाटै गोपनीयता भंगमात्र होइन, ठगीसमेत हुन थालेपछि प्रहरीले प्रयोगकर्तामाथि निगरानी बढाएको बताए।

‌यस्तै टिकटकै कारणले महिला हिंसा जस्ता ऊजुरिको संख्या बढेको र यसको निगरानी बढाएको ऊनले बताए। ।

भर्खरै

सम्बन्धित समाचार

प्रतिनिधि सभाको आजको बैठकमा ओलीको सम्बोधन: यस्तो भन्छ्न शेर बहादुर देउवा

काठमाडौँ – प्रतिनिधि सभाको बैठकमा आज प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेका अध्यक्ष एवं पूर्वप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सम्बोधन गर्ने भएका...

करिश्माले बालेनलाई बधाई दिँदै भनिन्, चुनावी नतिजाबारे पार्टीमा समीक्षा हुनुपर्छ

करिश्माले बालेनलाई बधाई दिँदै भनिन्, चुनावी नतिजाबारे पार्टीमा समीक्षा हुनुपर्छ काठमाडौं- स्थानीय तहको चुनावअघि नेकपा एमालेमा प्रवेश गरेकी अभिनेत्री करिश्मा...

पृथ्वीनारायण छँदै थिएनन्, झुठो इतिहास निर्माण गरिएको: डाक्टर बाबुराम भट्टराई

पृथ्वीनारायण छँदै थिएनन्, झुठो इतिहास निर्माण गरिएको: डाक्टर बाबुराम भट्टराई डाक्टर बाबुराम भट्टराई को टिप्पणी । नेपालका बिसे चौबिसे राज्यका...

error: