पुरुषले दैनिक १० मिनेट महिलाको ‘स्तन’ हेरिरहे आयु बढ्ने बैज्ञानिकहरुको दाबी

  • 26
    Shares

एजेन्सी- हाम्रो समाजमा महिलाहरुलाई एकोहोरो हेर्नुलाइ नराम्रो मानिन्छ ।

 

तर त्यसको ठीक उल्टो प्रतिदिन महिलाहरुलाई १० मिनेटसम्म हेर्नु पुरुषहरुका निम्ति स्वास्थ्यवर्धक हुने न्यू ईङ्गल्याण्ड जर्नल अफ मेडिसिनमा प्रकाशित एक सर्वेक्षणले देखाएको छ ।

 

पुरुष यदि दिनहुँ १० मिनेटसम्म महिलाहरुको स्त-नलाई घू रेर हेरिरह्यो भने उनिहरुमा केवल हृदयघातको संभावना कम रहन्छ भने उनिहरुको आयुपनि बढ्छ । डाक्टरहरुका अनुसार उन्नत वक्ष भएका महिलाहरुलाई प्रतिदिन १० मिनेट सम्म घूरेर हेर्नु स्वास्थ्यका लागि राम्रो हुन्छ । वैज्ञानिकहरुका अनुसार ठूलाठूला स्त न भएका महिलाहरुलाई घूरेर हेर्नेहो भने पुरुषहरुको उमेर बढछ ।

 

सर्वेक्षणको निष्कर्ष छ की केहि मिनेट महिलाहरुको स्तनहरुलाई नियाली रहने हो भने स्वास्थ्यका निम्ति जिम जानु भन्दा राम्रो हुन्छ । एजिंगका एक विशेषज्ञ डाक्टरका भनाईमा सुसंगठित महिलालाई मात्र दश मिनेटसम्म हेर्ने हो भनेपनि यतिधेरै उर्जा खर्च हुन्छ जति उर्जा ३० मिनेट एयराबिक्स व्यायाममा खर्च हुन्छ ।

 

यस विलक्षण खोजको परिणामहरुलाई सार्वजनिक गर्नुभन्दा पहिले यस खोजी दलले ५ वर्ष व्यतित गरेको थियो ।

 

जो व्यक्तिहरुलाई प्रतिदिन महिलाहरुको स्त न हेर्न भनिएको थियो उनिहरुको अन्य व्यक्तिहरुको भन्दा रक्तचाप कम थियो । यस्ता व्यक्तिहरुको रेस्टिङ पल्स दरपनि ढिला थियो र उनिहरुको कोरोनरी आर्टरीको वि-मारीको खतरा पनि कम भएको थियो ।

 

यौ-न उत्साहबाट हृदयको पम्पिङ गतिपनि तेज हुन्छ र यसले रक्त सन्चारमा पनि सुधार हुन्छ । यस्तो पनि मानिएको छ कि सामान्यतयाः पुरुषहरुको दृष्टि अन्य अंगहरु भन्दा महिलाहरुको स्तनमा धेरै समयसम्म अडिन्छ । प्रतिक्रिया दिनुहोस

भर्खरै

सम्बन्धित समाचार

error: