कुलमान आफै रातिसम्म खटेर चालु गराए भरतपुरमा बन्द भएको बिजुली

काठमाडौँ । चितवनको भरतपुर क्षेत्रमा ३६ घण्टासम्म अवरुद्ध भएको बिजुली गएरातिबाट चालु भएको छ ।

 

नेपाल विद्युत प्राधिकरणका कार्यकारी प्रमुख कुलमान घिसिङ आफै पनि फिल्डमा राति १२ बजेसम्म खटेर बिजुली चालु गराउन सफल भएका हुन् । उनले गएराति १ बजेदेखि नै भरतपुरको औद्योगिक क्षेत्र बाहेकमा बिजुली बल्न थालेको बताए ।

 

सो क्षेत्रमा विद्युत् सेवा अवरुद्ध भएको जनगुनासो बढेपछि बुधबार दिउँसो कुलमान आफैँ भरतपुरको बसेनीस्थित सबस्टेसनमा पुगेका थिए । उनको निर्देशन पनि उक्त सबस्टेशन मर्मत भएर चार्ज भएको र बत्ती बलेको बताइएको छ ।

 

बिग्रेका पावर ट्रान्सफर्मर मर्मत तथा परिवर्तन गरेपछि बिजुली चालु भएको हो । अहिले आंशिक मात्रामा मात्र बिजुली बलेको र अर्को ट्रान्सफरमर पोखराबाट ल्याएर जडान कार्य भइरहेको बताइएको छ । सो जडानपछि आजै वा भोलिभित्र औद्योगिक क्षेत्रलगायत सबैतिर बिजुली बल्ने जानकारी घिसिङले दिए ।

 

भरतपुर महानगरपालिकास्थित १३२११ बसेनी ग्रिड सबस्टेसनका दुईवटा पावर ट्रान्सर्फमरमा समस्या आएपछि भरतपुरको ठूलो क्षेत्रमा बिजुली अवरुद्ध भएको थियो । भरतपुरका वडा १ देखि १३ सम्म अनि २९ नं. वडा र तनहुँको देवघाट क्षेत्रमा बिजुली अवरुद्ध भएको थियो । छिटो कार्य सम्पन्न गराउन कुलमान आफै रातिसम्म सबस्टेशनमा बसेर मर्मत सम्भारको निर्देशन एवं निरीक्षण गरेका थिए ।

भर्खरै

सम्बन्धित समाचार

अबैध तरिकाले अमेरिका छिर्ने क्रममा निकारागुवाको जंगलमा बास बसेका नेपालीहरु……

यो तस्वीर अबैध तरिकाले अमेरिका छिर्ने क्रममा निकारागुवाको जंगलमा बास बसेका नेपालीहरुको हो भनेर फेसबुकमा अपलोड भएको देखिएको छ। नेपालीहरु...

ॐ करोडौमा एक भगवानको अवतार , एउटा आँखा भएको बच्चा, फोटो छोइ सेयर गर्नुस् (हेर्नुस् भिडियो

रोचक र घो-चक कुराले मानिसहरुले मनोरञ्जनका साथ आनन्द पनि लिने गर्छन् । तर संसारमा यस्ता रोचक कुराहरु पनि छन् जस्लाई...

प्रधानमन्त्री देउवालाई भेटेर मेयर शाहले गरे फोहोर व्यवस्थापनसम्बन्धी छलफल

काठमाडौँ — प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवासँग काठमाडौं महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाहले फोहोर व्यवस्थापनको विषयलाई लिएर छलफल गरेका छन् । शीर्षक वा...

error: