कोही नझुक्किनुहोला चितवनमा एमाले महाधिवेशन हैन ओलि वेशन हो : गगन थापा

  • 21
    Shares

काठमाडौँ । चितवनमा जारी नेकपा एमालेको महाधिवेशनलाई कांग्रेस नेता गगन थापाले ‘ओलीवेशन’ भन्दै कटाक्ष गरेका छन् ।

 

शनिबार काठमाडौँमा आफूपक्षीय जिल्ला सभापति उम्मेदवार सबुजकृष्ण बानियाँको उम्मेदवारी घोषणा कार्यक्रममा बोल्दै नेता थापाले एमालेको अहिलेको अधिवेशन केपी ओलीलाई ‘बा’ बनाउनेहरुको भेला मात्र रहेको भन्दै व्यंग्य गरे । उनले भने, ‘आज त्यहाँ नारायणी किनारमा सबै बा का छोराछोरीहरू मात्रै छन् । सबैले बा ! बा !! मात्रै भनिरहेका छन् । त्यहाँ अधिवेशन भइरहेको छैन, ओलीवेशन भइरहेको छ ।’

 

उनले एमालेमा अहिले कसले ओली बा को पाउमा राम्रोसँग तेल दल्न सक्छ भन्ने प्रतिस्पर्धा मात्र भइरहेको आरोप लगाए । साथै आफूहरु अधिवेशन भने त्यस्तो नरहेको उनको भनाइ थियो ।

 

सो क्रममा उनले कांग्रेसको जिल्ला अधिवेशनबारे नआत्तिन समेत आग्रह गरे । उनले भने, ‘कांग्रेसको अधिवेशनको समाचार आउँदै गर्दा नआत्तिनुहोला साथीहरु, कहीँकतै सीमाहरू नाघिएका छन् । तर, यो हाम्रो पार्टीको अधिवेशन हो । हामीबीच जति मतभेद भए पनि त्यही बीचबाट कुशल नेतृत्व चयन गर्छौं । यो हाम्रो पार्टीभित्रको लाकतान्त्रिक अभ्यास हो ।’

 

तर एमालेको महाधिवेशनलाई भने उनले महाधिवेशनको संज्ञा नै दिन मानेनन् । शुक्रबार आफ्नो टोलका अभिभावकहरूले एमालेले यत्रो ७७ जिल्लाको अधिवेशन सक्दा पनि थाहै नभएको तर कांग्रेसीहरूको भने जता हेर्‍यो उतै लफडा मात्र देखेको बताएको रोचक प्रसंग पनि थापाले सुनाए । उनले भने, ‘मेरो जवाफ थियो कि एमाले र हामीहरूबीचमा फरक छ । हाम्रो अधिवेशन हो भने उनीहरुको ओलीवेशन हो । हाम्रो पार्टीको अधिवेशनमा कार्यकर्ताहरू सहभागी हुन्छन्, हरेक कार्यकर्ता आफैँमा स्वतन्त्र व्यक्ति हुन् । हरेक स्वतन्त्र व्यक्तिको आफ्नो मत छ, जहाँ मत हुन्छ, त्यहाँ मतभेद हुन्छ । तर, ओलीवेशनमा त्यहाँ कोही पनि स्वतन्त्र कार्यकर्ता छैनन्, त्यसैले मतभेद छैन । त्यहाँ बा बनाउनेहरु छन् ।’

 

उनले पार्टीको नेतृत्व नदीजस्तो सलल बगेको हुनुपर्ने समेत बताए । कांग्रेसको अबको नेतृत्वले ३५ लाख मतदाताको विश्वास जित्न सक्नुपर्ने उनको भनाइ थियो ।

भर्खरै

सम्बन्धित समाचार

अबैध तरिकाले अमेरिका छिर्ने क्रममा निकारागुवाको जंगलमा बास बसेका नेपालीहरु……

यो तस्वीर अबैध तरिकाले अमेरिका छिर्ने क्रममा निकारागुवाको जंगलमा बास बसेका नेपालीहरुको हो भनेर फेसबुकमा अपलोड भएको देखिएको छ। नेपालीहरु...

ॐ करोडौमा एक भगवानको अवतार , एउटा आँखा भएको बच्चा, फोटो छोइ सेयर गर्नुस् (हेर्नुस् भिडियो

रोचक र घो-चक कुराले मानिसहरुले मनोरञ्जनका साथ आनन्द पनि लिने गर्छन् । तर संसारमा यस्ता रोचक कुराहरु पनि छन् जस्लाई...

प्रधानमन्त्री देउवालाई भेटेर मेयर शाहले गरे फोहोर व्यवस्थापनसम्बन्धी छलफल

काठमाडौँ — प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवासँग काठमाडौं महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाहले फोहोर व्यवस्थापनको विषयलाई लिएर छलफल गरेका छन् । शीर्षक वा...

error: