हात खुट्टा बाँ’ धिए’को अ’वस्थामा भेटियो हजार वर्ष अघिको आमा ! आमाको माया हुनेले फोटो छोएर रिप्😭लेख्नुहोस ।

  • 733
    Shares

हात खुट्टा बाँ’ धिए’को अ’वस्थामा भेटियो हजार वर्ष अघिको मम्मी !

पेरुमा एउटा दु’र्लभ म’म्मी फे’ला परे’को छ। सामान्यतः परापूर्वकालमा इजिप्ट क्षेत्रका मानिसहरु’ले मृ’त व्यक्ति’लाई म’म्मी बना’उँथे। ब्यान्डेज’ले शरीर पुरै बेरेर उनीहरुलाई क’फिनमा गा’ड्ने गर्थे।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

 

पु’रातत्व’विदहरु’ले आजभोली त्यस्ता मम्मी उ’त्ख’नन् गरिरहन्छन्। जुन सामान्य रुपमा ला’शज’स्तै हुन्छन्। तर पेरुपमा भने हा’त र खु’ट्टा डोरी’ले बाँ’ धिए’को मम्मी भे’टि’एको छ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

 

पेरुका पु’रात’त्वविद’का अनुसार हात र खुट्टा बाँ’ धिएको मम्मी ८ सयदेखि १२ सयवर्ष पहिलेको हो। यो राजधानी लिमामा भेटिएको छ।नेसनल युनिभर्सिटी अफ सान मार्कोसका अनुसार काजामारक्विल्लामा म’म्मी फे’ला परे’को हो। विज्ञका अनुसार यो मम्मी २५ देखि ३० वर्षका युवाको हो।अ’ प’राध’मा दो’ षी क’रा’र भएका ती युवालाई त्यसबेला हा’त खु’ट्टा बाँ’धे’र जि’वित्तै गाडिए’को हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ। **** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

 

त्यस्तै विश्वको सबैभन्दा महँगो सहर द इकोनोमिस्ट इन्टेलिजेन्स युनिट (इआइयु) ले जीवनयापनका आधारमा विश्वभरका सहरहरूको सूची सार्वजनिक गरेको छ। यस वरीयतामा इजरायलको तेल अवीवलाई विश्वको सबैभन्दा महँगो सहरको रूपमा वर्णन गरिएको छ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

 

संसारका अन्य शहरहरूको तुलनामा यहाँ बस्नेहरुको लागत धेरै उच्च छ। अघिल्लो रिपोर्टको तुलनामा यस पटक तेल अभिभ पाँच स्थान माथि उक्लिएको छ । विश्वभरी जीवनयापनको लागत सूचकांक १७३ सहरमा वस्तु तथा सेवाको अमेरिकी डलरमा मूल्यको तुलनाको आधारमा जारी गरिएको हो ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

 

यस वरीयतामा सिरियाको राजधानी दमास्कसलाई बस्नका लागि संसारकै सस्तो सहरको रूपमा वर्णन गरिएको छ । लिबियाको त्रिपोली, उज्वेकिस्तानको तास्कन्द, ट्युनिसियाको ट्युनिस, कजाकिस्तानको अल्माटी, पाकिस्तानको कराची, भारतको अहमदाबाद, अल्जेरियाको अल्जियर्स, अर्जेन्टिनाको ब्युनोस आयर्स र जाम्बियाको लुसाका सहर पनि सस्तो सहरको वरियतामा परेका छन् ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

भर्खरै

सम्बन्धित समाचार

अबैध तरिकाले अमेरिका छिर्ने क्रममा निकारागुवाको जंगलमा बास बसेका नेपालीहरु……

यो तस्वीर अबैध तरिकाले अमेरिका छिर्ने क्रममा निकारागुवाको जंगलमा बास बसेका नेपालीहरुको हो भनेर फेसबुकमा अपलोड भएको देखिएको छ। नेपालीहरु...

ॐ करोडौमा एक भगवानको अवतार , एउटा आँखा भएको बच्चा, फोटो छोइ सेयर गर्नुस् (हेर्नुस् भिडियो

रोचक र घो-चक कुराले मानिसहरुले मनोरञ्जनका साथ आनन्द पनि लिने गर्छन् । तर संसारमा यस्ता रोचक कुराहरु पनि छन् जस्लाई...

प्रधानमन्त्री देउवालाई भेटेर मेयर शाहले गरे फोहोर व्यवस्थापनसम्बन्धी छलफल

काठमाडौँ — प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवासँग काठमाडौं महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाहले फोहोर व्यवस्थापनको विषयलाई लिएर छलफल गरेका छन् । शीर्षक वा...

error: