प्रचण्ड नभए देश चल्दैन प्रचण्डको एजेन्डामा देश चलिरहेको छ : नारायण प्रसाद दाहाल

  • 2.4K
    Shares

काठमाडौं, ८ पुस । नेकपा (माओवादी केन्द्र) का नेता नारायणप्रसाद दाहालले पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ नभए देश नचल्ने ठोकुवा गरेका छन् ।

 

नेपाली रेडियो नेटवर्क (एनआरएन) को कार्यक्रम नेपाली बहसका लागि पत्रकार ऋषि धमलासँग कुरा गर्दै नेता दाहालले भने, “अहिले राजनीतिको मियो नै प्रचण्ड हो । उहाँ दुई दिन बाहिर जानुभयो भने यहाँ सुनसान हुन्छ । प्रचण्ड नभए देश चल्दैन ।”

 

प्रचण्डमा देश चलाउने भिजनमा केही कमी नभएको पनि उनले दाबी गरे । उनले थपे, “प्रचण्ड ३५ वर्षको उमेरमा टीका लगाएर नेता भएका हुन् त ? भिजन नभईकन कोही नेता हुन्छ ? भिजन केलाई भन्ने ? उखान टुक्का कि जोकलाई ? केपी ओलीले नारायणघाटमा भीड जम्मा गरेर हल्लाखल्ला गरे । के विचारको बहस भयो ? बहसका नाममा केपी बा भन्ने कि नभन्ने मात्रै भयो ।”

 

कम्युनिस्ट पार्टीको नेता बलपजफ्ती ठड्याएर नबन्ने पनि उनको भनाइ छ । उनले भने, “माओवादी कमजोर भयो भन्ने हुइयाँमात्र हो । त्यसको प्रमाण के छ ? यो देशमा नेता बन्न रहर त धेरैले गरे । तर प्रचण्डजस्तो नेता कोही पनि भएनन् । नेतृत्वको विकल्प आवश्यकताले खोजिने हो । कम्युनिस्ट पार्टी ज्योतिषी हेरेर चलाउने होइन ।”

 

 

पार्टीमा प्रचण्डका एकसे एक उत्तराधिकारीको पंक्ति तयार भएको पनि दाहालले बताए ।

 

उनले थपे, “केपीले के भने, त्यो मुख्य कुरा होइन । विगतमा नेता बन्ने रहर त धेरैले गरे । कम्युनिस्ट पार्टीको नेता बलपजफ्ती ठड्याएर बन्ने होइन । हामी सबै प्रचण्डका उत्तराधिकारी हौं । हामीसँग एक सय एक उत्तराधिकारी छन् ।”

भर्खरै

सम्बन्धित समाचार

प्रतिनिधि सभाको आजको बैठकमा ओलीको सम्बोधन: यस्तो भन्छ्न शेर बहादुर देउवा

काठमाडौँ – प्रतिनिधि सभाको बैठकमा आज प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेका अध्यक्ष एवं पूर्वप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सम्बोधन गर्ने भएका...

करिश्माले बालेनलाई बधाई दिँदै भनिन्, चुनावी नतिजाबारे पार्टीमा समीक्षा हुनुपर्छ

करिश्माले बालेनलाई बधाई दिँदै भनिन्, चुनावी नतिजाबारे पार्टीमा समीक्षा हुनुपर्छ काठमाडौं- स्थानीय तहको चुनावअघि नेकपा एमालेमा प्रवेश गरेकी अभिनेत्री करिश्मा...

पृथ्वीनारायण छँदै थिएनन्, झुठो इतिहास निर्माण गरिएको: डाक्टर बाबुराम भट्टराई

पृथ्वीनारायण छँदै थिएनन्, झुठो इतिहास निर्माण गरिएको: डाक्टर बाबुराम भट्टराई डाक्टर बाबुराम भट्टराई को टिप्पणी । नेपालका बिसे चौबिसे राज्यका...

error: