काठमाडौमा चिया बेचेरै महिनाको दुइ लाख भन्दा बढी कमाई गर्ने २३ वर्षीय सुन्दरी (भिडियो हेर्नुस)

  • 46
    Shares

काम गरे के हुदैन र ? भन्ने उदाहरण बनेकी छिन उदयपुर घर भइ हाल काठमाडौको वसन्तपुर बस्दै आएकी २३ वर्षीय सरिता केशी ।

 

 

 

 

सरिता काठमाडौको ब्यस्त ठाउँ असन आसपासमा थर्मसमा चिया बेचेर हिडेको भेटिन्छिन । नेपालीहरु प्राय सबैको रोजाईमा पर्ने गर्छ चिया । बिहाना, दिउँसो, बेलुका जुनसुकै समयमा पनि पिउन सकिने चिया धेरैले मन पराउँछन । सरिता असन क्षेत्रमा रहेका पसलहरुमा चिया बेच्दै हिड्छिन ।

 

 

 

थोरै लगानीबाट पनि पैसा कमाउन सकिने भएकोले सरिताको रोजाईमा परेको रहेछ चिया व्ब्यापार । सानै भए पनी आफ्नै व्यवसाय गर्छु भनेर चिया बनाउन थालेको सरिता बताउँछिन् । सरिताले चिया बेचेर नै भाई र आफुलाई काठमाडौमा बसेर पढ्ने खर्च बनौदै आएको बताउँछिन ।

 

 

सुरुमा घरबाट आमाले यस्तो काम नगर्नु भने पनि पछि अहिले राम्रै गरेको सरिता बताउँछिन् । बुवाबाट आफुले धेरै सहयोग पाएको सरिता बताउँछिन ।

 

 

आफुले चिया व्यापार सुरु गर्दा महिनाको दुई सय कपसम्म बेचेको सरिता बताउँछिन । बिस्तारै बिस्तारै अहिले महिनाको चार सय कपसम्म बिक्री हुन थालेको सरिता बताउँछिन् । चियाबाट आफुले राम्रो कमाएको सरिता बताउँछिन् ।

 

 

 

 

 

आफुले अहिले चिया बेचेर नै महिनाको एक लाख सम्म नाफा गर्ने गरेको सरिताले बताएकी छिन । बुवा आमाको बोझ कम होस् भनी आफुले चिया बेच्न थालेको उनको भनाई छ । भाइलाई पढाउने जिम्मा पनि सरिता आफैले नै लिएको बताउँछिन् । जति आफुले समय दियो उति फाइदा हुने सरिताको भनाई छ ।

आफुले यसरी चिया बेच्न थालेको १ वर्ष जति भएको सरिता बताउँछिन । आफू चिया बेच्न जादाँ राम्री मान्छेले बनाएको चिया भन्दै ग्राहकहरुले चिया लिने गरेको सरिता बताउँछिन । चिया ब्यापारमा आफ्नो रुपले पनि केही मद्दत गरेको सरिता हास्दै बताउँछिन । ३२ वर्ष सरिता राम्री र हसिली छिन । यसैले पनि धेरैले उनलाई मन पराउँछन ।

 

 

 

आफुले एक कप चिया को १५/२० रुपैयाँ लिने

 

 

गरेको भएता पनि मान्छेहरु मायाले यो भन्दा बढी पनि दिने गरेको सरिताको भनाई छ । सरिता बिहान ६ बजे देखि ९ बजे सम्म र बेलुका ३ बजे देखि ६ बजे सम्म चिया बेच्ने गरेको बताउँछिन ।

 

 

 

 

समय दिन सके अझ बढी कमाई पनि हुने सरिता बताउँछिन । अहिले आफुले चिया बेचेर नै भाइलाई पढाउनुका साथै घरमा पनि पैसा पठाउने गरेको सरिता बताउँछिन् ।

 

 

 

चिया बेचेर नै आफुले सिक्री ,औंठि , फ्रीज जस्ता गहना तथा सामान पनि सरिताले जोडिसकेकी छिन । आफुलाई नाच्न, गाउन र राजनीति गर्न मन पर्ने सरिता बताउँछिन् । लाज मानेर या काम सानो ठूलो भनेर नहुने सरिता बताउँछिन । आफ्नै देशमा जस्तो हुन्छ सानो ठूलो नभनी काम गरे बिदेशमा दुख गर्नु नपर्ने उनको भनाई छ । (भिडियो हेर्नूस)

भर्खरै

सम्बन्धित समाचार

अबैध तरिकाले अमेरिका छिर्ने क्रममा निकारागुवाको जंगलमा बास बसेका नेपालीहरु……

यो तस्वीर अबैध तरिकाले अमेरिका छिर्ने क्रममा निकारागुवाको जंगलमा बास बसेका नेपालीहरुको हो भनेर फेसबुकमा अपलोड भएको देखिएको छ। नेपालीहरु...

ॐ करोडौमा एक भगवानको अवतार , एउटा आँखा भएको बच्चा, फोटो छोइ सेयर गर्नुस् (हेर्नुस् भिडियो

रोचक र घो-चक कुराले मानिसहरुले मनोरञ्जनका साथ आनन्द पनि लिने गर्छन् । तर संसारमा यस्ता रोचक कुराहरु पनि छन् जस्लाई...

प्रधानमन्त्री देउवालाई भेटेर मेयर शाहले गरे फोहोर व्यवस्थापनसम्बन्धी छलफल

काठमाडौँ — प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवासँग काठमाडौं महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाहले फोहोर व्यवस्थापनको विषयलाई लिएर छलफल गरेका छन् । शीर्षक वा...

error: